PDFDrukujEmail

Orszak Trzech Króli

Już po raz trzeci 6 stycznia 2011 o godzinie 12.00, kolorowy Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Warszawy. Scenariusz tego ulicznego korowodu, oparty jest na ewangelicznym wspomnieniu wędrówki Trzech Króli do betlejemskiej stajenki. Trzech władców jadących na koniach i wielbłądzie prowadzi swoje orszaki symbolizujące trzy kontynenty – Afrykę, Azję i Europę. Orszak składa się z dzieci i młodzieży warszawskich szkół, przebranych w stroje oddające charakter poszczególnych kontynentów. Przemarsz ma charakter radosnego świętowania połączonego ze wspólnym kolędowaniem i aktywnym uczestnictwem w ulicznym przedstawieniu teatralnym. Orszak kończy się pokłonem Trzech Króli i złożeniem darów. Cała impreza połączona jest z kwestą na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, finansującej stypendia dla dzieci i młodzieży.

W orszaku 2011 wystąpi prawie 1000 młodych aktorów. Przewiduje się uczestnictwo ok. 15 000 mieszkańców stolicy. Organizatorem tegorocznej inscenizacji jest Fundacja Orszak Trzech Króli. Pełne informacje oraz liczne zdjęcia z orszaków z lat ubiegłych można na stronie www.orszak.org

Warszawski Orszak Trzech Króli to propozycja głębszego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnictwo w tej imprezie to również świadectwo wiary w przyjście i objawienie Jezusa Chrystusa.

„Venite Adoremus” – to hasło Orszaku Trzech Króli 2011. Również my pośpieszmy i oddajmy pokłon betlejemskiej Dziecinie. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w radosne przeżywanie Bożego Narodzenia i aktywne uczestnictwo w tegorocznym Orszaku.

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama