PDFDrukujEmail

Plan ramowy „Dni w Diecezjach" dla parafii w Ołtarzewie i Ożarowie Maz.

Niedziela 17 lipca
Przylot gości z Urugwaju w godzinach wieczornych na lotnisko Chopina. Odbiór gości z lotniska przez rodziny goszczące pielgrzymów.

Poniedziałek 18 lipca
Goście z Urugwaju w towarzystwie wolontariuszy i przedstawicieli rodzin gospodarzy jadą na krótką wycieczkę do Warszawy.

Wtorek 19 lipca
Przyjazd w godzinach porannych gości z Litwy, a ok. południa pielgrzymów z Polski. Punkt odbierania gości znajduje się w domu parafialnym. Pielgrzymi z Urugwaju mają zaplanowaną wycieczkę do Żelazowej Woli, Brochowa i Czerwińska – oczywiście w towarzystwie naszych wolontariuszy.
- Punkt informacyjny w domu parafialnym czynny od 8:00 do przyjazdu grupy polskiej.

Środa 20 lipca
Tego dnia chcemy zabrać pielgrzymów do Łowicza i skansenu w Maurzycach. W drodze powrotnej – jeśli starczy czasu wstąpimy do Niepokalanowa.
O godz. 18.30 Msza Św. i oficjalne przywitanie Gości. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
- Punkt informacyjny w domu parafialnym czynny od 17:00 do przyjazdu gości z Białorusi.

Czwartek 21 lipca - Dzień Kultury i Historii
Śniadanie w rodzinach. Nie będzie obiadu, goście otrzymają suchy prowiant przekazany przez gminę. Pielgrzymi wraz z wolontariuszami udają się zwiedzać Warszawę. Od godz. 18.00 spotkanie młodzieży na Placu Piłsudskiego. Należy przygotować się na powrót gości z Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

Piątek 22 lipca - Dzień Pielgrzymowania i Dzieł Miłosierdzia
Śniadanie w rodzinach. Posługa miłosierdzia w parafii. Obiad w Szkole Podstawowej nr 1 ok. godz. 15.00. Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim o godz. 17.00 połączona z czuwaniem do godz. 21.00. Gości odbieramy tego dnia spod Sanktuarium. Oczywiście zapraszamy wszystkich do udziału w czuwaniu modlitewnym.
- Punkt informacyjny mobilny.

Sobota 23 lipca - Dzień Rekreacji i Współzawodnictwa
Śniadanie w rodzinach. Od godz. 9 do ok. 12 wspólna zabawa i zajęcia sportowe przy domu parafialnym. Po zakończeniu Orszak ulicami miasta spod domu parafialnego w Ołtarzewie do Szkoły Podstawowej nr 1. Będzie głośno i radośnie
Ok. godz. 13.00 obiad w Szkole Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim, możliwość przebrania się i ok. godz. 15.30 wyjazd do Świątyni Opatrzności Bożej. Planowany powrót do Ożarowa Mazowieckiego w późnych godzinach wieczornych. Zachęcamy, aby pomóc naszym gościom dotrzeć do domów. Oczywiście przez cały czas nasi wolontariusze będą również uczestniczyć w tych wszystkich wydarzeniach i towarzyszyć pielgrzymom.
- Punkt informacyjny w domu parafialnym czynny od 8.30 do godz. 12.00.

Niedziela 24 lipca - Dzień w Rodzinach i Parafii
Śniadanie w rodzinach. O godz. 12.00 uroczysta Msza Święta w parafii Ołtarzew wspólna dla pielgrzymów 4 parafii pallotyńskich (dwóch ożarowskich, warszawskiej i otwockiej). Po Eucharystii obiad dla Gości w szkole podstawowa nr 2 w Ołtarzewie. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej rozpoczęcie Święta Narodów na boiskach przy Parku Ołtarzewskim, gdzie zaprezentują się nam grupy z całego świata. 18.00 Kolacja w formie grilla i ok. 20-tej zakończenie i wyjazd do rodzin na nocleg.

Poniedzialek 25 lipca
Wyjazd pielgrzymów do Krakowa

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama