PDFDrukujEmail

Zapraszamy do kręgu Domowego Kościoła

Agnieszka i Tomasz Matuszewscy napisali niedawno:

domowy kosciol"Rusza nowy Krąg Domowego Kościoła przy parafii w Ołtarzewie. Moderatorem przedsięwzięcia jest ks. proboszcz Jacek Smyk. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu w niedzielne popołudnie. Mogą odbywać się w różnych domach. Nasz dom jest otwarty i w razie potrzeby mogą odbywać się u nas. Dla dzieci będziemy organizowali opiekę. Chciałabym aby przynajmniej czasami dzieci miały opiekę animatora Oazy Dzieci Bożych. Dzieci bardzo to lubią.

My z Tomkiem od dłuższego czasu szukaliśmy katolickiej wspólnoty, która pozwoliłaby całej rodzinie, a szczególnie małżonkom bliżej poznać Pana Boga. Szczególnie po odejściu Adasia mamy wewnętrzne zobowiązania dotyczące naszego zaangażowania w rozwój życia duchowego i duszpasterskie zaangażowanie.
Jest kilka wspólnot katolickich. Nam najbardziej podoba się Domowy Kościół. Odbyliśmy już 2 rodzaje rekolekcji tematycznych w tej wspólnocie. Na trzecią - wakacyjną turę już jesteśmy zapisani. Każde z rekolekcji dały nam bardzo dużo dobra. Pozwoliły przyjrzeć się naszej rodzinie z boku oraz pozwoliły zbliżyć się do Pana Boga poprzez modlitwę, czytanie Pisma Św. oraz dzielenie się rozumieniem Słowa Bożego i doświadczeniami.

Ta wspólnota jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele działającym w ramach Ruchu Światło-Życie. Założycielem jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Członkami ruchu są małżeństwa sakramentalne, które wspólnie angażują się w formację. Małżeństwa włączają się do kręgów Domowego Kościoła, aby sobie wzajemnie pomagać ("Równi usługują równym").

Domowy Kościół dąży do odnowy małżeństwa i rodziny poprzez wdrażanie do:
- życia Słowem Bożym, aby stawało się ono Słowem Życia,
- życia modlitwą, jako osobistego spotkania z Chrystusem,
- życia sakramentalnego, zwłaszcza eucharystycznego,
- dawania świadectwa o swoim spotkaniu z Chrystusem,
- postawy służby we wspólnocie Kościoła wg otrzymanych darów.

W naszym Kręgu na razie zadeklarowały się 4 małżeństwa. Dobrze jest jeśli krąg liczy 5-7 małżeństw. Jest więc jeszcze miejsce na rozszerzenie Kręgu. Jeśli ktoś w Was czuje potrzebę rozwoju Życia Duchowego swojej rodziny a poprzez to poprawę wzajemnych relacji w rodzinie, to można się włączyć w nasze spotkania.
Zapraszamy serdecznie. Chcemy zorganizować spotkanie założycielskie w niedzielę 15 marca 2015 w godzinach 16:00-19:00 w naszym domu w Wierzbinie.

Pozdrawiamy serdecznie,
Agnieszka i Tomek Matuszewscy"

Więcej o Domowym Kościele można poczytać na stronie internetowej Ruchu.

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama