PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej 26 czerwca 2024 r.

trinitas9Na nabożeństwa majowe zapraszamy do piątku włącznie w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele i uroczystości o 17.30.

Zapraszamy we wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej będziemy odczytywać w środę w ramach nabożeństwa majowego.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Św. tego dnia odprawiamy o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 10.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Ołtarze tradycyjnie usytuowane będą przy bramie parku, przy skrzyżowaniu ulic Parkowej i 1 Maja, przy domu parafialnym i przy wejściu do seminarium. Jak co roku prosimy o przygotowanie i przyozdobienie ołtarzy oraz o przygotowanie baldachimu, chorągwi i feretronów.

Spotkanie dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę o godz. 17.30 przed kościołem.

W czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy gorąco do udziału w procesji po wieczornej Mszy Św.

XXVIII spotkanie na Polach Lednickich odbędzie się w tym roku 1 czerwca. Chętni na wyjazd mogą zgłaszać się do ks. Sebastiana.


SŁOWO METROPOLITY WARSZAWSKIEGO PRZED ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ UROCZYSTOŚCIAMI

Drodzy Diecezjanie!

Przed nami bardzo ważny tydzień w roku liturgicznym. W czwartek, 30 maja w uroczystość Bożego Ciała, będziemy czcić Najświętszy Sakrament idąc w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy z archikatedry na plac Piłsudskiego.
W niedzielę, 2 czerwca przeżyjemy kolejny Dzień Dziękczynienia. Chcemy uwielbić Pana Boga w Jego Opatrzności, dziękować Mu, zawierzyć nas samych, nasze rodziny, parafie, wioski i miasta, naszą ojczyznę. W tym roku wprowadzimy do świątyni i dołączymy do pocztu świętych i błogosławionych relikwie św. Królowej Jadwigi jako znak jej obecności i aktualności, zwłaszcza w sprawach troski o naukę, o ubogich i biednych. Wspominając św. Jadwigę, przybliżymy również osobę św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego wprowadzając do prezbiterium świątyni ich popiersia.
Siostry Służebniczki NMP będą dziękować za 25 lat beatyfikacji ich założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego. To świetlany przykład troski o wychowanie, o dzieci i ubogich pozbawionych możliwości należnej im opieki. W tym dniu wspominamy także bł. ks. Jerzego Popiełuszkę w roku 40-lecia jego męczeńskiej śmierci.
Na te dwie uroczystości: Boże Ciało o godz. 10:00 i Dzień Dziękczynienia o godz. 12:00 zapraszam mieszkańców Warszawy i całej archidiecezji. Mszy świętej sprawowanej 2 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Proszę również o udział w procesji na trasie między placem Piłsudskiego a Świątynią Opatrzności Bożej w godzinach od 8:00 do 12:00. Ufam, że w ten sposób umocnimy nasz związek z Kościołem i powierzymy nasze codzienne sprawy Bogu i Jego świętej Opatrzności.
Zapraszam wszystkich tym serdeczniej, że jest to ostatnie takie zaproszenie w moim biskupim posługiwaniu w Warszawie.

† Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski


Z racji Święta Dziękczynienia w przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka datków na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.


Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Artur Bartłomiej Orłowski, kawaler, pochodzący z par. tutejszej i Agata Ewa Ałasa, panna z par Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentalnego związku między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Parafianom i wszystkim modlącym się w naszej świątyni życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama