PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Chrystusa Króla 20 listopada 2022 r.

chrystus pantokrator3Obchodzimy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto warszawskiej prowincji pallotynów.

Dziś ulicami Warszawy przejdzie Orszak Chrystusa Króla pod hasłem: „W naszych rodzinach – króluj nam Chryste". Orszak rozpocznie się Mszą Św. w archikatedrze warszawskiej o godz. 12.30. Ostatnim punktem programu będzie Msza Św. w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczynskiej o godz. 16.00.

Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00, na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy liturgiczny okres adwentu. Jednocześnie rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski któremu towarzyszy w Polsce hasło: "Wierzę w Kościół Chrystusowy".

Dziś po Mszach Św. wolontariusze zbierają ofiary na operację nóg ośmioletniego Jasia Robaka ze Święcic. Datki można składać również poprzez portal siepomaga.pl.

Od ponad miesiąca w domu rekolekcyjnym Seminarium znajdują schronienie dzieci i ich matki z Ukrainy. 16 listopada miała miejsce oficjalna inauguracja tego Pallotyńskiego Centrum „Przyszłość dla Ukrainy", gdzie mieszka obecnie 75 osób. To wielkie wyzwanie zarówno dla Seminarium, jak i naszej parafii. Nie chodzi tu tylko o kwestie materialne, ale także o prowadzenie takich działań, które prowadzą do usamodzielnienia i integracji tych osób. Więcej na ten temat w przyszłą niedzielę powie przełożony naszej wspólnoty seminaryjnej.

Od środy 16 listopada ruszył wspólny projekt Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim i stowarzyszenia kobiecego „Sprężyny biznesu" po hasłem: „Częstujemy - nie marnujemy" – jadłodzielnia w Ożarowie Mazowieckim. Wszyscy, którym zostaje jedzenie będą mogli podzielić się z potrzebującymi, a wszyscy, którzy potrzebują będą mogli się poczęstować. Pawilon jadłodzielni znajduje się na terenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim – przy dolnym kościele. Regulamin korzystania jest wywieszony na drzwiach jadłodzielni, a szczegóły znajdują się na plakatach rozwieszonych na terenie naszej gminy.


Wszystkich Parafian i osoby modlące się w naszym kościele niech wspiera obfite Boże Błogosławieństwo i opieka Królowej Apostołów.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama