PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Trzydziestą Niedzielę Zwykłą 25 października 2020 r.

szymon judaTransmisja Mszy Św. o godz.10.30 na https://www.facebook.com/wiarawczasachzarazy/live/

Do soboty włącznie zapraszamy codziennie na wspólną modlitwę różańcową. Dziś odmawiać będziemy różaniec o godz. 17.30, w dni powszednie o godz. 18.00. Dzieci na nabożeństwa różańcowe zapraszamy we wtorek czwartek o 16.30.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od 20.00, na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Msza Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego będzie odprawiona w naszym kościele dziś o godz. 15.00.

Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary na dmuchawę do organów. Pieniądze na ten cel można wpłacać na konto parafii bądź przekazać nam osobiście.

Zbliża się listopad – czas kiedy pamięcią modlitewną bardziej ogarniamy zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Jak co roku przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Na tych kartkach należy wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i w kopercie przekazać podczas zbierania tacy lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych naszym modlitwom pallotyni w Polsce przez cały listopad odprawiają codziennie 24 Msze Św. Jedna z nich będzie sprawowana codziennie w naszym kościele o godz. 18.30. W tej intencji będziemy też odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. naszym kościele będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Ponieważ sytuacja jest niepewna, zdecydowaliśmy, że nie będzie tego dnia Mszy na cmentarzach. Gdyby w tym względzie coś się zmieniło (pojawiłyby się jakieś wytyczne), będziemy informować na stronie internetowej.

Decyzją Stolicy Apostolskiej w tym roku odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie archidiecezji warszawskiej.

Według obecnych obostrzeń w naszym kościele może podczas nabożeństw przebywać 95 osób. Prosimy o zachowanie dystansu i przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w czasie nabożeństw. Osoby, które korzystają z dyspensy od niedzielnej Mszy Św. zachęcamy do uczestnictwa poprzez transmisje internetowe.

Przypominamy, że można telefonicznie lub mailowo umówić się na spowiedź w kościele bądź w domu parafialnym. Dane kontaktowe dostępne są na naszej stronie internetowej.


Wszystkim parafianom oraz osobom modlącym się w naszym kościele życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama