PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Dwudziestą Czwartą Niedzielę Zwykłą 13 września 2020 r.

podwyzszenieDziś odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Św. w intencjach podanych nam na kartkach a po niej będziemy odmawiać różaniec i wyruszymy z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od 20.00, na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

We poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Św. będziemy odprawiać o godz. 7.00 i 18.30.

W sobotę grupa dzieci przystąpi do I Komunii Św. Dziś dla tych dzieci będzie odprawiona o 16.00 Msza Św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Próby przed uroczystością I Komunii Św. odbędą się w poniedziałek i czwartek o godz. 19.15 w kościele. Pierwsza spowiedź dla dzieci będzie w piątek o godz. 16.00.

Ze względu na uroczystości komunijne kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w ograniczonym zakresie. Bardzo prosimy umawiać się telefonicznie pod nr 22 722 36 06.

Po wakacjach wznawiamy spotkania biblijne w ramach grupy „Mężczyźni św Józefa". Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 17 września o godz. 20.30 w domu parafialnym. Zapraszamy każdego mężczyznę, który chce poznawać Boże Słowo. Zapowiadamy też, że w sobotę, 26 września na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie zatytułowane „Mężczyzna jako kapłan w rodzinie". Więcej informacji >>>.

W przyszłą niedzielę kazania głosił będzie ks. Roman Rusinek SAC z Pallotyńskiego Sekretariatu ds. Misji. Po Mszach zbierał będzie ofiary na cele misyjne.

W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy zapraszamy na obchody dożynek gminnych. Ze względu na pandemię w tym roku będą miały bardziej symboliczny charakter. 20 września o godz. 12.00 w kościele św. Wojciecha w Płochocinie będzie odprawiona dziękczynna Msza Św. w intencji rolników.

Na prośbę władz samorządowych przekazujemy ogłoszenie o powszechnym spisie rolnym. Spis trwa od 1 września do 30 listopada. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Udział w spisie można wziąć on-line (spisrolny.gov.pl), telefonicznie (22 279 99 99), lub osobiście w Urzędzie Miejskim, ul. Kolejowa 2. Wszystkie informacje przekazane w czasie spisu są objęte tajemnicą statystyczną.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w czasie nabożeństw. Prosimy, by osoby, które nie mogą z różnych powodów nosić maseczki szczególnie dbały o zachowanie stosownego dystansu w kościele.


Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
1. Łukasz Łupiński, kawaler z par. tutejszej i Ewelina Gontarczyk, panna z par. św. Wojciecha w Płochocinie
2. Krzysztof Antoni Laskowski, kawaler z par. tutejszej i Iwona Wielgomas, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Maz.
3. Kamil Gawryszewski, kawaler z par. Narodzenia Pańskiego w Błoniu i Dominika Piotrowska, panna z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkim parafianom oraz osobom modlącym się w naszym kościele życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama